Oris - Strona Główna
Wyszukiwarka
logo Unia Europejska

Menu gwne
Infolinia prezentujaca tresci ulotek farmaceutycznych
Kupuj przez FaniMani.plDOSTĘPNY SPRZĘT – OKULARY ENVISION

Mamy okazję więc z niej korzystamy i …

wspólnie z uczestnikami naszego szkolenia, testujemy kolejne urządzenie. Sprzęt wykorzystujący sztuczną inteligencję - Envision Glasses.

Obsługa okularów Envision, raczej trudności nikomu nie sprawiła – gesty przeciągania i stukania w ekran są takie same jak przy korzystaniu ze smartfonów. Mógł nieco zmylić ich wygląd. To ramka, gdzie w miejsce prawego zausznika okularów umieszczono panel sterujący.

Oferowanych funkcji wiele. Możliwość połączenia z aplikacją i możliwość działania niezależnie od niej. Część funkcji wymaga dostępu do Internetu.

Najczęściej „bawiliśmy” się funkcją czytania, szczególnie poprzez tekst błyskawiczny. Rozpoznając otoczenie stosowaliśmy funkcję Opisz scenę. Szukaliśmy okularami przedmiotów. Te funkcje jakby same nam „wpadały” w ręce. Jest ich jednak o wiele więcej – choćby bardzo praktyczne rozpoznawanie kolorów i banknotów.

Przy okazji powstały nowe anegdoty.

Kolega spogląda na siedzącego naprzeciw współlokatora. Okulary ogłaszają - „mężczyzna śpiący przy stole”. Hi, hi, hi, - nie daliśmy się przekonać, że on tylko się podpierał – stanęliśmy po stronie sprzętu!

Miło było je też wykorzystać do odszukania krzesła – Wybraliśmy znajdywanie obiektów a potem krzesło. Gdy kamera znajdowała się naprzeciw szukanego przedmiotu , odtwarzany był dźwięk.

Ważne - Część funkcji wymaga dostępu do Internetu.

Dziękujemy panu Konradowi Łukasiewiczowi z firmy E.C.E. za wypożyczenie okularów do testów.

Sobota, 26 03 2022 / Autor: Renata Olszewska


(c) Copyright 2012 by Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia. All rights reserved.
. . / .