Oris - Strona Główna
Wyszukiwarka
logo Unia Europejska

Menu gwne
Infolinia prezentujaca tresci ulotek farmaceutycznych
Kupuj przez FaniMani.plTYDZIEŃ JASKRY

VI edycja akcji „Polscy Okuliści Kontra Jaskra” w ramach Światowego Tygodnia Jaskry 2022 zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne odbyła się dn. 2 lutego br. w Polskiej Agencji Prasowej. Na wydarzenie można było dołączyć także online.

 

W konferencji prasowej wzięli udział wybitni eksperci w dziecinie nauk medycznych. Gośćmi specjalnymi były Anna Woźniak-Szymańska – honorowy prezes ZG PZN i Teresa Kłys – dyrektor Centralnej Przychodni Rehabilitacyjnej PZN.

W ramach tej inicjatywy w dniach 6–12 marca br. na terenie 14 województw w 60 gabinetach będą realizowane bezpłatne badania przesiewowe bez skierowania dla osób, które przynajmniej rok nie badały wzroku. Szczegółowe informacje o badaniach i gabinetach można znaleźć na stronie: www.tydzienjaskry.pl.

Tak o przedsięwzięciu wypowiadają się organizatorzy na stronie PTO: „Przywołana kampania społeczna to międzynarodowa inicjatywa lekarzy związana z działaniami na rzecz budowania świadomości konsekwencji związanych z jaskrą, a także efektywniejszej diagnostyki choroby we wczesnych stadiach rozwoju”.

Poniżej zamieszczamy stronę, na której znajduje się lista dostępnych placówek, do których można zapisać się na bezpłatne badania w kierunku jaskry: https://www.tydzienjaskry.pl/lista-gabinetow. Można też skorzystać z mapki, wybrać województwo lub wpisać miejscowość w pole wyszukiwarki i w ten sposób odszukać najbliższą placówkę. Pacjenci proszeni są o wcześniejszą telefoniczną rezerwację wizyt.

Środa, 02 03 2022 / Autor: PZN


(c) Copyright 2012 by Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia. All rights reserved.
. . / .