Oris - Strona Główna
Wyszukiwarka
logo Unia Europejska

Menu gwne
Infolinia prezentujaca tresci ulotek farmaceutycznych
Kupuj przez FaniMani.plCzy pandemia miała wpływ na funkcjonowanie ośrodka?

Początek pandemii, a potem kolejne jej fale i lockdowny odbiły się na funkcjonowaniu ośrodków rehabilitacyjno-leczniczych PZN. Udało im się przetrwać trudny czas. W niektórych placówkach zrealizowano nawet pewne inwestycje. Obecnie goście przybywają do tych ośrodków, korzystając z rehabilitacji oraz możliwości wypoczynku.

Ośrodek rehabilitacji i szkolenia Homer PZN w Bydgoszczy

Ośrodek obecnie pracuje na pełnych obrotach. Koronawirus ma cały czas wpływ na funkcjonowanie placówki ze względu na ograniczenie liczby przyjmowanych gości. Zdecydowana większość przybywających deklaruje fakt zaszczepienia. Natomiast w ośrodku funkcjonują procedury bezpieczeństwa sanitarnego. Ograniczono też możliwość wzajemnych kontaktów i zapewniono dostęp do środków ochrony osobistej oraz płynów dezynfekujących.

− Mamy jeszcze pojedyncze miejsca dostępne pod koniec listopada i na początku grudnia. Przyjmujemy również zapisy na przyszły rok. Ponadto prowadzimy otwartą rekrutację na szkolenia jednodniowe dla osób z Bydgoszczy i okolic. Zapraszamy więc do przesłania do nas wniosku o udział w szkoleniu – zachęca dyrektor Krzysztof Wysocki.

Szkolenia odbywają się indywidualnie oraz w małych, kilkuosobowych grupach z zachowaniem dystansu. Pomieszczenia są wietrzone, a powierzchnie dezynfekowane. Goście zobowiązani są do noszenia maseczek w częściach wspólnych oraz dezynfekowania rąk przed rozpoczęciem zajęć. Placówka jest też wyposażona w ozonator.

− Zamknięcie ośrodka w czasie lockdownu spowodowało znaczny uszczerbek w finansach. Niestety cały czas musimy się mierzyć z brakiem funduszy na bieżące funkcjonowanie i konieczne remonty. Brak przychodów związany z pandemią, spowodował zadłużenie, które sukcesywnie spłacamy. Na szczęście obecna sytuacja pozwala nam patrzeć na przyszłość z nadzieją i planować kolejne szkolenia, a także inwestycje i modernizacje – wyjaśnia dyrektor.

Obecnie kończą się prace w zakresie wyposażania biblioteki tyflograficznej, sali ćwiczeń oraz komputerowej. Nowoczesne pomieszczenia będą miały wpływ na wzrost efektywności rehabilitacji.

− W naszym ośrodku prowadzimy szkolenia i rehabilitację dla osób niewidomych i słabowidzących w zakresie czynności dnia codziennego, orientacji przestrzennej, komunikacji i pisma brajla. Ponadto nasi goście korzystają z konsultacji prawnych oraz psychologicznych. Realizujemy także zajęcia z art-terapii i zajęć kulturalno−oświatowych. Program zajęć jest dość napięty, ale ich zakres i harmonogram jest bardzo wysoko oceniany przez uczestników – mówi dyrektor

Poniedziałek, 25 10 2021 / Autor: Dyrektor


(c) Copyright 2012 by Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia. All rights reserved.
. . / .