Oris - Strona Główna
Wyszukiwarka
logo Unia Europejska

Menu gwne
Infolinia prezentujaca tresci ulotek farmaceutycznych
Kupuj przez FaniMani.plZMIANY W OŚRODKU HOMER

ZMIANY W OŚRODKU HOMER NA PRZEKÓR TRUDNOŚCIOM

Ośrodek Homer w Bydgoszczy cały czas jest w trakcie zmian, począwszy od trwającego od blisko dwóch lat remontu, który właśnie zbliża się ku końcowi, poprzez pracownie rehabilitacyjne, na których wyposażenie realizowany jest obecnie przetarg, a skończywszy na dyrektorze, który przeszedł z Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego PZN w Olsztynie.

Ostatni czas jest bardzo trudny, zarówno globalnie, jak i lokalnie dla nas. Panująca od wiosny pandemia miała niestety negatywny wpływ na funkcjonowanie Ośrodka i odcisnęła też na nas swoje piętno. Przez blisko dwa miesiące nie mogliśmy realizować działań statutowych, tj. rehabilitacji osób z dysfunkcją narządu wzroku w ramach projektu PFRON jak i działalności hotelowej. Skutkowało to i skutkuje nadal trudnościami finansowymi, jednakże staramy się radzić sobie, korzystając z wszelkich możliwych form pomocy, zarówno instytucjonalnych, jak i płynącej od osób prywatnych.

Mimo trudności, na które nie mamy wpływu, staramy się funkcjonować normalnie. Udało nam się poprawić stan dachu sali gimnastycznej oraz garaży, co przed jesienną słotą i nadchodzącą zimą ma niebagatelne znaczenie – tutaj wyrazy uznania dla  Rafała Kociemskiego, prezesa Bydgoskiego Klubu Karate-Do Tsunami, które to stowarzyszenie, podobnie jak PZN, jest organizacją pożytku publicznego. Bez tej niebagatelnej i co najważniejsze bezinteresownej pomocy nie udałoby się tak szybko i sprawnie przeprowadzić prac remontowych, oczywiście przy niemałym zaangażowaniu pracowników technicznych Ośrodka. Ośrodek nawiązał min. współpracę ze Stowarzyszeniem Bydgoski Klub Goalball działającym przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, któremu to stowarzyszeniu udostępniamy nieodpłatnie salę gimnastyczną na potrzeby przygotowań do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Juniorów.

Zakończyliśmy również większość prac budowlanych i termomodernizacyjnych,  budynek zyskał nową elewację, która oprócz walorów estetycznych, przyniesie również w dalszej perspektywie oszczędności z tytułu zmniejszonych kosztów ogrzewania.

Dział Rehabilitacji, mimo utrudnień związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa epidemicznego, nadrabia wstrzymane przez wiosenną przerwę cykle szkoleń. Dzięki sugestiom uczestników kursów przekazywanych trenerom, na bieżąco dokonujemy modyfikacji i usprawnień w pokojach, aby lepiej służyły niepełnosprawnym.

Mimo nadchodzących kolejnych utrudnień i obostrzeń z optymizmem patrzymy w przyszłość.                             

Marcin Podleśny  Dyrektor Ośrodka

Przedruk z Biuletyu OKO nr73

Wtorek, 29 12 2020 / Autor: Marcin Podleśny Dyrektor ORiS


(c) Copyright 2012 by Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia. All rights reserved.
. . / .