Oris - Strona Główna
Wyszukiwarka
logo Unia Europejska

Menu gwne








Infolinia prezentujaca tresci ulotek farmaceutycznych








Kupuj przez FaniMani.pl



Treść

CO NOWEGO W OŚRODKU HOMER

Autor: dyrekcja ORiS

Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia HOMER w Bydgoszczy przechodzi aktualnie generalny remont. Tym razem chciałbym przede wszystkim poinformować o zmianach w otoczeniu ośrodka.

Nowy sąsiad, dyskont firmy Lidl, został otwarty 21 listopada 2019r. W związku z tym udostępnione zostały drogi dojścia i dojazdu do naszego budynku.

Droga dojazdowa do ośrodka będzie wiedzie, tak jak poprzednio od ul. Wybickiego. Bez zmian jest także wejście główne do budynku (drzwi rozsuwane).

Można korzystać z dwóch dróg dojścia do budynku ośrodka. Jedna z nich prowadzi do głównego wejścia, druga do drzwi znajdujących się po przeciwległej stronie naszego budynku.

Specjalnie położony dla nas chodnik zaczyna się przy ul. Wybickiego. Dla bezpieczeństwa jest od drogi wjazdowej odcięty na całej swej długości barierkami. Można na niego wejść także od ul. Powstańców Wlkp, idąc najpierw dodatkowym chodnikiem, położonym równolegle do ul. Wybickiego, a następnie przechodząc przejściem dla pieszych przez uliczkę prowadzącą na parking Lidla. Blisko wejścia głównego znajduje się przejście na drugą stronę uliczki dojazdowej, do drzwi ośrodka idziemy od tego miejsca wzdłuż budynku hotelu.

Przejścia dla pieszych są oznaczone pasami, a chodnik na ich wysokości jest lekko obniżony. Wszystkie przejścia oznaczone są żółtymi płytami reliefowymi. Reliefy „postojowe” mają wypukłą fakturę tzw. guzki. Płytki reliefowe nadające kierunek marszu i ułatwiające poruszanie się w miejscach wymagających zwiększonej uwagi mają fakturę rowkowaną.

Druga droga dojścia do ośrodka prowadzi do wejścia położonego od strony Alei Wyszyńskiego. Tuż za skrzyżowaniem ulic Powstańców Wlkp. i Wyszyńskiego, a jeszcze przed budynkiem Lidla, przechodzimy wzdłuż ogrodzenia parku dla psów do dodatkowego wejścia. Tym sposobem dotrzemy do biur okręgu i koła PZN. Wejście dostępne będzie do godziny 18. Uwaga, tuż przed budynkiem znajdują się schody prowadzące do wejścia do sali spotkań. Sugeruję jednak korzystanie z wejścia głównego. Schody, ze względu na różnicę wysokości terenu, są dość strome. Wejście otwierane będzie tylko w wybranych terminach.

Na tyłach budynku socjalnego, jak uprzednio, znajdują się miejsca parkingowe ośrodka.

Sklep Lidla jest przystosowany, w miarę możliwości, do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku. Poinformowano nas także, że pracują nad aplikacją ułatwiającą zakupy osobom niewidomym i słabo widzącym w ich sklepie.

Na koniec informacje, co w najbliższym czasie.

Otóż kończymy elewację budynku socjalnego (to w nim znajdują się m.in. sale zajęciowe działu rehabilitacji) - od strony zachodniej i północnej. Zaczynamy prace elewacyjne – ocieplenie i nowa elewacja od strony wschodniej budynku hotelowego. Planujemy remont kuchni. Zostały wymienione wszystkie okna w budynku hotelowym.

Będziemy prowadzić dalsze prace ociepleniowe – budynek hotelowy – od strony północnej i południowej.

Dyrektor Ośrodka

2020 - 2021 - Działalność rehabilitacyjna w ORiS

Informacja o szkoleniach rehabilitacyjnych w ORiS PZN Bydgoszcz,

w okresie od 01 kwietnia 2020 do 31 marca 2021 roku 

Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia PZN w Bydgoszczy w ramach Konkursu PFRON 4/2017 pn. „Samodzielni i skuteczni” realizuje projekt „Rehabilitacja to Samodzielność i Rozwój II” ...

Czytaj więcej >

Poniedziałek, 04 05 2020 / Autor: Maria Andraszewska

Podsumowanie projektu "Rehabilitacja to Samodzielność i Rozwój II" 2019-2020

Podsumowanie działań rehabilitacyjnych organizowanych ze środków PFRON w ramach projektu „Rehabilitacja to Samodzielność i Rozwój II”

 W okresie od 1 kwietnia 2019 r. do 31 marca 2020 r. przeprowadziliśmy w  PZN ORiS „Homer” 17 szkoleń Rehabilitacji podstawowej, 2 szkolenia – „Zdrowy styl ...

Czytaj więcej >

Wtorek, 31 03 2020 / Autor: Maria Andraszewska

Informacja

Dzień dobry , właśnie zakończyliśmy ostatnie szkolenie w ramach projektu "Rehabilitacja to Samodzielność i Rozwój II" trwającego od kwietnia 2019 do marca 2020 roku. 

Rozpoczęcie kolejnych działań rehabilitacyjnych w ramach aneksu prowadzonego projektu "Rehabilitacja to Samodzielność i Rozwój II" zaplanowaliśmy na 14 kwietnia br. Z uwagi ...

Czytaj więcej >

Sobota, 21 03 2020 / Autor: M. Andraszewska

Przejdź do góry

(c) Copyright 2012 by Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia. All rights reserved.
. . / .