KULTURA, FILMY, SPEKTAKLE, KONCERTY ONLINE
W ostatnim czasie, ze względu na ograniczenie możliwości korzystania na żywo z dostępu do przedstawień, seansów kinowych czy koncertów, znaczenia nabrało korzystanie z portali dedykowanych tej tematyce. I my zapraszamy do korzystania z ich zasobów.
adapter.pl jest największym polskim portalem filmowym z filmami przygotowanymi do odbioru przez osoby niewidome (audiodeskrypcja) i niesłyszące (napisy lub język migowy).
- NINATEKA.PL
To portal poświęcony kulturze, na którym znajdziemy filmy, spektakle teatralne, koncerty, spektakle operowe. Platforma udostępnia także rozbudowane inne działy: literatury, sztuki i publicystyki.
Z zasobów korzystamy bezpłatnie. Wiele produkcji udostępnianych jest z dodatkiem napisów, audiodeskrypcji, tłumacza PJM.
Zapraszamy na stronę ninateka.pl
- STUDIO FILMOWE „TOR”
Studio „TOR” zamieściło na YouTube wiele swoich produkcji. Część z nich prezentowana jest w całości, inne we fragmentach. Filmy udostępniane są bezpłatnie. Znajdziemy tu np. filmy Krzysztofa Kieślowskiego, Janusza Majewskiego, Krzysztofa Zanussiego po rekonstrukcji cyfrowej.
Adres zasobów: www.youtube.com/user/StudioFilmoweTOR
3. SERIALE Z AUDIODESKRYPCJĄ NA YOUTUBE
1. Internetowy serial teatralny pt. „Ramszok. Retrofuturystyczna czarna komedia o utrwalonej izolacji”. Obejrzeć możemy na kanale YouTube. Pierwszy odcinek pojawił się na początku października.
2. Edukacyjny serial teatralny z audiodeskrypcją. „Lufcik” opowiada o przygodach Michaliny i Łosia Kwarancjusza. Serial składa się z sześciu odcinków.
- SPEKTAKL Z AUDIODESKRYPCJĄ TYM RAZEM DOSTĘPNY DZIĘKI INTERNETOWI
Spędź miło czas - przejdź do YouTube, wyszukaj Teatr Powszechny w Radomiu, a z listy wybierz spektakl z audiodeskrypcją.
Prezentacje spektakli Teatru Powszechnego w Radomiu dostępne dla osób niepełnosprawnych wzrokowo i słuchowo na YouTubie zaczęły pojawiać się od 29 czerwca 2020 r.
Założono, że co trzy tygodnie pojawiać się będą kolejne premiery rejestracji sześciu archiwalnych sztuk.
Sześć spektakli, przygotowanych w ramach tego projektu, to:
„Niepodobnym obyczajem”, „Zemsta”, „Majakowski // Reaktywacja”, „Calineczka”, „Brat naszego Boga”, „W osiem dni dookoła świata”.
Wszystkim spektaklom towarzyszą rozmowy z aktorami. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
Wszelkie szczegóły odnoszące się do prezentowanych przedstawień i spotkań z aktorami znaleźć można na stronie teatru, pod adresem:
http://www.teatr.radom.pl/prezentacje-spektakli-teatru-powszechnego-w-internecie,akw836
I my dołączamy się do zaproszenia na wspólne teatralne spotkanie. Mamy nadzieję, że przedstawienia nie zostaną usunięte z platformy YouTube.
Przedruk - Źródło: Biuletyn Informacyjny OKO nr 71/2/2020, 72/3/2020 , nr 73/4/2020
Środa, 10 02 2021 / Autor: Biuletyn Informacyjny OKO