Oris - Strona Główna
Wyszukiwarka
logo Unia Europejska

Menu gwne
Infolinia prezentujaca tresci ulotek farmaceutycznych
Kupuj przez FaniMani.plBAWA cane - inteligentna biała laska

Inteligentna biała laska dla osób niewidomych o nazwie BAWA Cane

            „BAWA Cane” to kolejna laska ułatwiająca poruszanie się osobom niewidomym,

która wykorzystuje nowe technologie. Można ją określić mianem smart laski.

Daniel i Stella Vong pracując nad jej stworzeniem czerpali inspirację od swojej zmarłej babci, która miała zaćmę i jaskrę. Chcieli pomóc osobom niewidomym w samodzielnym poruszaniu się co zaowocowało powstaniem BAWA Cane.

            Używane przez osoby niewidome standardowe białe laski wykrywają tylko przeszkody poniżej kolana i w bliskim sąsiedztwie. BAWA Cane może wykrywać je w zasięgu 1-2 metrów i przesyła użytkownikowi informacje o nich. Dzięki takiemu rozwiązaniu laska może chronić osoby niewidome

przed zderzeniem się z umieszczonymi wyżej przeszkodami takimi jak znaki, gałęzie itp.

Do wykrywania przeszkód laska wykorzystuje czujniki Internet of Things i algorytmy używane w analizie dużych zbiorów danych. Zastosowane w urządzeniu technologie umożliwiają lasce wykrywanie przedmiotów, o różnych rozmiarach od rzeczy tak małych jak piłka tenisowa, po większe.

O ich wykryciu użytkownik informowany jest dźwiękowym sygnałem. W pełni naładowana bateria wystarcza lasce na około 48 godzin pracy. Baterię do pełna można naładować w przeciągu jednej godziny.

Laski można używać zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz bez względu na warunki pogodowe. Nie ma jednak gwarancji, że będzie dobrze działać jeśli zostanie użyta w wodzie.

            BAWA Cane jest również wyposażona w zaawansowane funkcje, takie jak nawigacja głosowa, przewidywanie i personalizacja. Można na przykład na swojej drodze oznaczyć większe przeszkody tak ażeby w przyszłości na nie wpaść. Aby BAWA Cane działała prawidłowo trzeba ją bezprzewodowo połączyć ze smartfonem. Na poniższej stronie można obejrzeć film pokazujący laskę w działaniu a także przeczytać więcej informacji na jej temat.

https://www.bawa.tech/

Poniedziałek, 15 07 2019 / Autor: przedruk


(c) Copyright 2012 by Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia. All rights reserved.
. . / .