Oris - Strona Główna
Wyszukiwarka
logo Unia Europejska

Menu gwne
Infolinia prezentujaca tresci ulotek farmaceutycznych
Kupuj przez FaniMani.plUdźwiękowiony telewizor Samsung

Udźwiękowiony telewizor firmy Samsung

Od dwóch miesięcy jestem użytkowniczką udźwiękowionego telewizora. Mój wybór padł na odbiornik firmy Samsung model UE40KU6450S i z perspektywy dwumiesięcznej "współpracy" uważam, że był to wybór udany. Telewizor jest łatwy w obsłudze całkowicie bez użycia wzroku. Ale po kolei.

1. Łatwy montaż i podłączenie - z kartonu wyjęłam trzy elementy, tzn. ekran, podstawę i plastikowy łącznik. Przy pomocy czterech dołączonych śrub skręciłam podstawę i podtrzymujący ekran statyw, a następnie wsunęłam w tą konstrukcję ekran telewizora. Wszystkie te czynności wykonałam "na maca". Na tylnym panelu z lewej strony znalazłam gniazdo do podłączenia kabla sieciowego, a z prawej strony gniazdo do wkręcenia kabla antenowego.

2. Pierwsze uruchomienie - na pilocie nacisnęłam przycisk "power" (lewy górny róg pilota) i…udało się. Na ekranie pojawiło się logo firmy Samsung. Ale co z tym udźwiękowieniem? I tu miła niespodzianka - po naciśnięciu przycisku głośności na pilocie i przytrzymaniu go przez około 7 sekund funkcja przewodnika głosowego uruchomiła się automatycznie. Telewizor "przemówił" do mnie, ale w języku angielskim. Zmiana na język polski nie jest trudna - na pilocie wybieramy: ustawienia - system - ustawienia eksperckie - język - polski (do nawigowania służą klawisze 8, 4, 6 i 2).

3. Co potrafi ten smart tv? Udźwiękowione jest całe menu - głos odczytuje wszystkie elementy, po których się poruszamy. Dotyczy to zarówno ustawień tv jak i funkcji smart . Naciskając klawisz info (5) słyszymy podstawowe informacje o aktualnie odbieranym programie ( jego nazwę, godziny nadawania), a po kolejnym naciśnięciu "5" usłyszymy szczegółowe informacje. Wystarczy posłuchać i za pomocą klawiszy pilota wykonywać kolejne kroki. Pilot do tego modelu też jest bardzo przyjazny - znajduje się na nim 9 klawiszy numerycznych (1,2 i 3 w górnym rzędzie), klawisz "power" w lewym górnym rogu oraz klawisz głośności i zmiany programów na dole. Pilot ma też wbudowany mikrofon, tak więc my też możemy do telewizora wydawać polecenia głosowe, np. mówiąc "zmień program na 8" mój tv zmienia kanał na tvn (oczywiście numery programów zależą od ustawień nadawcy sygnału tv). Podobni głosem możemy przejść do ulubionych filmików na youtube mówiąc np. "znajdź Pink Floyd" mamy dostęp do tysięcy materiałów o tym zespole.

Użytkownikami tego smart tv mogą być abonenci telewizji satelitarnych, naziemnych i wszelkich kablówek. W przypadku tv satelitarnych konieczna jest jednak wymiana zwykłego dekodera na kartę dekodującą CI (bez żadnych opłat dokonujemy tego u swojego operatora).

I na koniec - cena - ja kupiłam ten model za niecałe 2500 złotych i uważam, że jest wart tych pieniędzy, ponieważ spełnia moje oczekiwania jako osoby niewidzącej.

Piątek, 15 09 2017 / Autor: I.D.


(c) Copyright 2012 by Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia. All rights reserved.
. . / .